Günvakti Köyü
 Ana Sayfa
 Günvakti Köyü
 Günvakti Gençlik
 Köyümüzün Tarihçesi
 Askerlerimiz
 Hava Durumu
 Merkez Köy Imami
 Köy Muhtari
 Kavakça Mh. Imami
 ILETISIM
Günvakti Köyü Derneği
 YÖNETIM KURULU
 Tüzügümüz
 Dernek Faaliyetleri
 Etkinliklerimiz
İnteraktif Bölümler
 Resim Galerisi
 Video Galerisi
 Konuk Defteri
 Forum
 Link Panosu
 Üyelerimiz
 Firma Rehberi
Üyelik Sistemi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla   
Üye Ol - Sifremi Unuttum
Ad :
Email :
Mesajınız :
  kadir karaman
  Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimde   ......
  kadir karaman
   Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimd   ......
  kadir karaman
  HAYIRLI CUMALAR   ......

Şu An 2:47:01 AM - 9/20/2024
Forum Ana Sayfa » » Son Açılan Konular » Son Cevaplanan Konular
Bölüm Hakemleri : (recepka)  
YazanMesaj
imamhatipli

Kayıt Tarihi : 4/21/2008
Yer : ISTANBUL
   39589
KARINCA VE AGUSTOS BÖCEGI
Forumdaki konuları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

KARINCA VE AGUSTOS BOCEGI
Agustos bocegi ve karinca fikrasini, uc ulkeye gore uc farkli sekilde yazmislar.

Cin versiyonu

Karinca bütün yaz çalisir evini, yiyeceklerini hazir eder. Agustos böcegi de yan gelir yatar ve karincayla alay eder, vur patlasin çal oynasin yazi geçirir. Ve kis gelir..

Karinca sicacik yuvasinda karni tok bir sekilde kisi geçirirken, Agustos böcegi açlik ve soguktan iki gün sonra ölür.

Fransa versiyonu

Karinca bütün yaz boyunca çalisir ve kis için evini, yiyeceklerini hazir eder.

Agustos böcegi de yan gelir yatar ve karincayla alay eder, vur patlasin çal oynasin barlarda yazi geçirir..

Ve kis gelir..

Karinca sicacik yuvasinda karni tok bir sekilde sicacik kisi geçirmeye hazirlanirken kapi çalar.

Bakar elinde bavulu agustos böcegi;

-Naber aptal komsum?

Kisi geçirmek için Karaip Adalari'na gidiyorum da,bir istegin var mi sorayim dedim.

Hadi bana eyvallah.

Türkiye versiyonu

Karinca bütün yaz çalisir evini, yiyeceklerini hazir eder.

Agustos böcegi de yan gelir yatar ve karincayla alay eder, vur patlasin, çal

oynasin yazi geçirir.

Ve kis gelir.

Karinca sicacik yuvasinda karni tok bir sekilde kisi geçirirken, agustos böcegi bir basin toplantisi düzenleyerek, 'Etrafta onca aç ve üsüyen varken, karincalar nasil bir vurdum duymazlikla sicacik yuvalarinda yasayabiliyorlar' diye olayi kamuoyunun vicdanina sunar.

ATV, KANAL D, STAR zavalli aç ve açiktaki agustos böcegi ile karni tok sirti pek karincanin resimlerini yan yana yayinlayarak taraflari tartismaya davet eder.

Türkiye olayin sokunu yasamaktadir.

Nerededir bu devlet?

YBKD (Yesil Böcekleri Koruma Dernegi) 'nden bir temsilci ATV'deki TEKETEK programina çikarak otuz yildir çektikleri sefaletin tek nedeninin sirf yesil renkli olmalarindan kaynaklandigini anlatir.

Dünyanin en taninmis Nobel adayi yazarimiz Orhan PAMUK ve taninmis aydinlarimiz olayi Avrupa düzeyinde protesto ederek Türkiye'yi kinarlar.

Konu Bakanlar Kurulu'nda tartismaya açilir ve Basbakan KANAL D'ye verdigi özel demecinde 'Daha önceki hükümetler tarafindan bunca yildir sorunlari göz ardi edilen degerli agustos böcegi kardeslerimizin bundan böyle huzur ve refah içerisinde yasamalari için gerekenler yapilacaktir. " der.

Diger yandan Reha Muhtar karincayi canli yayina çikararak,'Reklâmini yapmak için zavalli bir agustos böceginin içler acisi durumundan yararlanmaya utanmiyor musun?' diye bir güzel haslar.

Ertesi aksam TEKE TEK'te ise 'Agustos böceginden yürüttügün para ve yiyecekleri nereye akladin, öt çabuk' diye Fatih ALTAYLI' dan bir güzel dayak yer.

Karinca en sonunda çareyi yurtdisina kaçmakta bulur.

Ve agustos böcegi onun evine yerlesir, yiyeceklerine konar, esyalarinin üzerine yatar ve refah içerisinde gül gibi yasar gider.

Ve güzel ülkemizde tarafsiz ve dogrucu (!) medyamiz sayesinde adalet yerini bulur. (mu?)

güℓєη gözℓєяιм уαsℓα ∂σℓ∂υ
Yukarı Bu Konudan Şikayetçiyim.!

imamhatipli

5/20/2008 9:35:14 PM  
Forumdaki mesajları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Ülkemizde adaletin hiç bir zaman yerini buldugu görülmemistiri zaten.Televizyonlar sürekli uydurma haber yapiyorlar(bazilari).Tabi dogrulari söyleyenlerde var bu hikayede oldugu gibi sadece insalarin iyi duygularini suistimal ediyorlar...

Yukarı Bu Mesajdan Şikayetçiyim.!
  çürgüç

Kayıt Tarihi : 1/27/2008
Yer : istanbul
   5/20/2008 10:00:52 PM  

en iyisi karinca kararinca yasamak ugrasmamak lazim agustos böcek leriyleee

imamhatipli

5/20/2008 10:04:07 PM  

Eniste sen benim anlatmak istedigimi anlamamissin ki yaziyi bir daha okursan sevinirim.

çürgüç

Kayıt Tarihi : 1/27/2008
Yer : istanbul
   5/26/2008 1:01:23 PM  

ELIF ABLA ÇOK GÜZEL YAZMISSIN BU ARADA BEN MELIKEEE

baskan

Kayıt Tarihi : 11/30/2007
   6/4/2008 10:50:43 AM  

IMAMAM HATIPLI KARDESIM ,karinca ile agustos böcegini okadar güzel kaleme almissinki bu yaziyi nereden alinti yapmissan veya kendi düsüncelerini yazdiysan sana tesekkür ederim ..
anlattigin su anki iktidar ve muhalefeti çok iyi anlatiyor ,iktidardaki müslüman idareciler önünü görerek hareket ediyor ve ona göre ve islam adaletine göre gönlünden geçeni yapiyor ,bir avuç dinini bilmez, yalani günlük hayatina normal konusma gibi yerlestirmis yarinini nasil olsa çalarçirpar yalan dolanla isimi hallderim diye düsünmeyen bu insanlar ,aç kaldigi zaman feryadi figan edip mazlumu oynayan ve kendi gibi ALLAH korkusu olmayan inançsiz basinida arkasina alarak ,ve bazi malüm kurumlarida arkasina alarak günlük yasamlarini sürdürüyorlar ..senin agustos böcegi dedigin ,benim anlayisima göre bu günki ana muhalefet partisi CHP nin ta kendisidir eline saglik .KARDESIM..

Ahmet GÜNER

Sayfalar : [ 1 ]

Forumdaki konulara cevap yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ana Sayfa    Foto Galeri    Ziyaretçi Defteri    Iletisim