Günvakti Köyü
 Ana Sayfa
 Günvakti Köyü
 Günvakti Gençlik
 Köyümüzün Tarihçesi
 Askerlerimiz
 Hava Durumu
 Merkez Köy Imami
 Köy Muhtari
 Kavakça Mh. Imami
 ILETISIM
Günvakti Köyü Derneği
 YÖNETIM KURULU
 Tüzügümüz
 Dernek Faaliyetleri
 Etkinliklerimiz
İnteraktif Bölümler
 Resim Galerisi
 Video Galerisi
 Konuk Defteri
 Forum
 Link Panosu
 Üyelerimiz
 Firma Rehberi
Üyelik Sistemi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla   
Üye Ol - Sifremi Unuttum
Ad :
Email :
Mesajınız :
  kadir karaman
  Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimde   ......
  kadir karaman
   Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimd   ......
  kadir karaman
  HAYIRLI CUMALAR   ......

Şu An 2:58:51 AM - 9/20/2024
Forum Ana Sayfa » » Son Açılan Konular » Son Cevaplanan Konular
Bölüm Hakemleri : (recepka)  
Kayıt bulunamadı!
YazanMesaj
tugaykuren

Kayıt Tarihi : 6/25/2008
Yer : KONYA
   39626
Nasil Bir Mantik
Forumdaki konuları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Geçenlerde kulak misafiri oldugum bir olayi anlatmak sizlerle paylasmak istiyorum...
Bir radyo programiydi genç bir kiz aradi Dj`ye `Söle söle olmasaydi `dedi , enteresandir ki programin ismide buydu `söle söle olmasaydi dediklerimiz` ve ekledi;
-Iki yil önce küçük bir kasabada sinava hazirlanip ÖSS`ye girdigini ve büyük bir sehirde güzel bir bölüme yerlestigini...Maddi olanaksizlardan dolayi çalismasi gerektigini uzun uzadiya anlatti...
Buraya kadar hersey normaldi. Sonradan arayan bayan , çalisirken karsisina çikan karsi cins bir arkadasindan hoslandigini , zamanla iliskiye girdigini ve su anda da bes aylik bir bebeginin oldugunu söyleyip , bu zaman zarfi içinde ara ara ailesinin yaninda kaldigini ve durumunu fark etmediklerini , çocuk olduktan sonra gayriresmi esiyle kendi aralarinda resmi olarak nikah yaptiklarini fakat bundan ve yasanan iliskiden dogan çocuktan kisaca hiçbirseyden her iki tarafinda ailesinin habersiz oldugunu ve bu yil okulunun bitecegini , artik ailesine söyleyecek yalan bulamaz oldugunu en önemlisi sonucun felaketle bitmesinden korktugunu söyledi...
Belki onlara göre normaldi bu fakat arayan bayanin en sonunda;`Beni ailem yanliz birakmasaydi ben bunlari yapmazdim` demesiydi beni çileden çikaran...
Aileler evlatlari için Onlarin gelecekleri için nelere katlaniyorken , anlatmak için kelimelerin kifayesiz kalacagi fedakarliklar yapiyorken bu bayanin böyle demesi dogrumuydu; sizce? Yoksa haklimiydi. Madem ki sahip çikmamislardi simdi neden korku bürümüstü içini , acaba simdi bir evlatlarinin olduklari akillarina gelmisti de arayan bayan köseye mi sikismisti yoksa bu tamamiyla arayan bayanin acizligi , kendi nefisinin kölesi olmustuta ailesine mi yikmak istiyordu suçu , söylermisiniz sizce hangisi?
Güzelim memleketimde bu tür olaylar hergeçen gün artis gösterirken aileler bunlari hakediyormuydu?
Oysa bizlerin örf adetlerinde yeri olmayan bu tür davranislarin ülkemizde , toplumumuzda meydana getirdigi sonuçlarida ayrica unutmamak gerekiyor...
Simdi söylermisiniz acaba benim mi mantigim yanlis...

02/05/2008
Tugay KÜREN

Yukarı Bu Konudan Şikayetçiyim.!

Sayfalar :

Forumdaki konulara cevap yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ana Sayfa    Foto Galeri    Ziyaretçi Defteri    Iletisim