Günvakti Köyü
 Ana Sayfa
 Günvakti Köyü
 Günvakti Gençlik
 Köyümüzün Tarihçesi
 Askerlerimiz
 Hava Durumu
 Merkez Köy Imami
 Köy Muhtari
 Kavakça Mh. Imami
 ILETISIM
Günvakti Köyü Derneği
 YÖNETIM KURULU
 Tüzügümüz
 Dernek Faaliyetleri
 Etkinliklerimiz
İnteraktif Bölümler
 Resim Galerisi
 Video Galerisi
 Konuk Defteri
 Forum
 Link Panosu
 Üyelerimiz
 Firma Rehberi
Üyelik Sistemi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla   
Üye Ol - Sifremi Unuttum
Ad :
Email :
Mesajınız :
  kadir karaman
  Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimde   ......
  kadir karaman
   Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimd   ......
  kadir karaman
  HAYIRLI CUMALAR   ......

Şu An 3:03:26 AM - 9/20/2024
Forum Ana Sayfa » » Son Açılan Konular » Son Cevaplanan Konular
Bölüm Hakemleri : (recepka)  
YazanMesaj
cem

Kayıt Tarihi : 10/7/2008
Yer :
   39735
Vicdani Ret Hakkini Kullandi ve Askere gitmemek için dilekçe verdi
Forumdaki konuları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

'' 'Vicdani Ret' hakkini kullandigini beyan ederek askere gitmeme karari alan Ahmet Karayay, Mamak Askerlik Subesi'ne giderek kararini askeri yetkililere bildirdi. Bugün beraberindeki avukatlarla birlikte Mamak Askerlik Subesi'ne gelen Karayay, sube önünde Kasim döneminde askere alinmayi bekleyenler ile birlikte ayni sirayi bekledi. Daha sonra avukatlari ile birlikte Askerlik Subesi'ne giren Karayay, 'Vicdani Ret' hakkini kullandigini beyan etti. Ahmet Karayay önceki günkü açiklamasinda, "Hayatim boyunca kavga etmedim ve insanlara zarar vermedim. Bu süreçten sonra ayni tutumu tekrarlayacagim. Ölmeyecegim ve öldürmeyecegim. Iskencelere maruz kalacagim, hapishanelere atilacagim ancak bu zorluklardan yilmadan, kararimin sonuna kadar arkasinda duracagim" demisti.''

Yazik gerçekten çok yazik. Umarim simdi anlamisizdir akere gitmek için verilen dilekçenin ne ise yaradigini.Amacin ne oldugunu. Malesef biz ordumuza gereken destegi veremiyince dengesiz biri çikiyor basliyor provakasyona. Olayi tutuyor birde tersine çeviriyor ''Hem suçlu hem güçlü'' hesabi. Neymis adam öldürmezmis ve pisipisine ölmezmis. Ulan ne zamandan beri Vatani savunmanin adi adam öldürmek, sehit olmanin adi pisipisine ölmek oldu. Utanmasa birde katil diyecek. Neyse pravakosyona gelmeyelim zaten istedikleri bu, biz ne oldugumuzu ne hissettigimiz biliyoruz ama üstümüzde oynanan oyunlarida görelim neden duyarli olmamiz gerektigini bilelim ve olalim derim. Saygilarimla.

Yukarı Bu Konudan Şikayetçiyim.!

aysemebe

Kayıt Tarihi : 10/7/2008
Yer :
   11/16/2008 9:53:16 PM  
Forumdaki mesajları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Bende bu düsünceyi ve kendisini "ret"ediyorum.....

Yukarı Bu Mesajdan Şikayetçiyim.!
  siyahbeyaz
[..batur..]

Kayıt Tarihi : 12/3/2007
Yer : ISTANBUL
   11/17/2008 9:04:33 AM  

mecbur gidecek,hemde köpek gibi.
aslinda bunun istedigini yapacaksin,gitmesin askere,ama dogru yurt disina bidaha türkiye topraklarina ayak bastirmayacaksin...

ÇABUK BÜYÜ ÇABUK YETIS TEZ OGLUM,HAIN GEZEN SU DAGLARDA GEZ OGLUM...
  swat
[46]

Kayıt Tarihi : 12/3/2007
Yer : istanbul
   11/17/2008 12:21:45 PM  

BÖYLE HAINLER SADECE MILLETIN IÇINDE YOK SUAN MECLISTE DE VAR SUAN HERTÜRLÜ YASAYI ÇIKARAN BU DEVLET BU VATAN HAINLERINI O ÇATI ALTINA NASIL SOKUYOR ANLAMIYORUM KARDESIM YA BU VATANI SEVESCEKSIN YADA TERKEDECEKSIN YADA SÖYLE O CEBINDEKI AYYILDIZLI KIMLIGI TASIMAYACAKSIN O ZAMAN GIT HANGI ÜLKEYE VEYA IDEOLOJIYE HIZMET ETMEK ISTIYORSAN ORAYA GIT.

Sayfalar : [ 1 ]

Forumdaki konulara cevap yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ana Sayfa    Foto Galeri    Ziyaretçi Defteri    Iletisim