Günvakti Köyü
 Ana Sayfa
 Günvakti Köyü
 Günvakti Gençlik
 Köyümüzün Tarihçesi
 Askerlerimiz
 Hava Durumu
 Merkez Köy Imami
 Köy Muhtari
 Kavakça Mh. Imami
 ILETISIM
Günvakti Köyü Derneği
 YÖNETIM KURULU
 Tüzügümüz
 Dernek Faaliyetleri
 Etkinliklerimiz
İnteraktif Bölümler
 Resim Galerisi
 Video Galerisi
 Konuk Defteri
 Forum
 Link Panosu
 Üyelerimiz
 Firma Rehberi
Üyelik Sistemi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla   
Üye Ol - Sifremi Unuttum
Ad :
Email :
Mesajınız :
  kadir karaman
  Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimde   ......
  kadir karaman
   Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimd   ......
  kadir karaman
  HAYIRLI CUMALAR   ......

Şu An 12:26:59 AM - 9/20/2024
Forum Ana Sayfa » E-Kitap.. » Son Açılan Konular » Son Cevaplanan Konular
Bölüm Hakemleri :
YazanMesaj
seyda
[ÇöL Çiçegi]

Kayıt Tarihi : 9/6/2008 1
Yer : Istanbul
   39700
Yeni Çikan Kitaplar (Güncel)
Forumdaki konuları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Sultan II. Osman Han (Genç Osman) & Dünyaya Nizam Verenler, Kemal Arkun Sultan II. Osman Han (Genç Osman) & Dünyaya Nizam Verenler
AKADEMISYEN YAYINEVI Kemal Arkun

Insan & Erkek ve Kadin, Salih Mirzabeyoglu Insan & Erkek ve Kadin
IBDA YAYINLARI Salih Mirzabeyoglu

Efsunlu Kemal & Mehmetçik Takti Adini, Nehir Roggendorf Efsunlu Kemal & Mehmetçik Takti Adini
SINIRÖTESI YAYINLARI Nehir Roggendorf

Anlatmasam Olmazdi & Genis Toplumda Yahudi Olmak, Tülay Gürler Anlatmasam Olmazdi & Genis Toplumda Yahudi Olmak
DOGAN KITAPÇILIK Tülay Gürler

Success in English 9. Sinif, Alper Arslan Success in English 9. Sinif
NOBEL YAYIN DAGITIM Alper Arslan

Özgür Edebiyat Eylül-Ekim 2008 Sayi-11
ÖZGÜR YAYINLARI - DERGI Kollektif

Türkler
ÖRGÜN YAYINEVI Wilhelm Radloff

Psikolojiye Giris, Prof. Dr. Hayati Hökelekli Psikolojiye Giris
DÜSÜNCE KITABEVI Prof. Dr. Hayati Hökelekli

Greklerde Egitim Düsüncesi
SAY YAYINLARI Thomas Davidson

Adobe After Effects CS3 Professional, Arif Ortakmaç Adobe After Effects CS3 Professional
MEDYASOFT YAYINLARI Arif Ortakmaç

YaLnizLigim bir çigLikti Hepiniz mi Sagirdiniz..!
Yukarı Bu Konudan Şikayetçiyim.!

seyda
[ÇöL Çiçegi]

Kayıt Tarihi : 9/6/2008 1
Yer : Istanbul
   9/11/2008 8:45:30 AM  
Forumdaki mesajları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Eylül’ün ilk haftasinda okurla bulusan kitaplar

Hifzi Topuz’un “Kara Çiglik”, Aydogan Vatandas’in “Apokrifal: Kayip Kitap, Ergenekon ve Bir Cinayetin Anatomisi”nin de aralarinda bulundugu bazi kitaplar okurla bulustu.

ISTANBUL - 1960’lardan bu yana 27 kez Afrika ülkelerine giden Topuz’un Remzi Kitabevi’nden yayimlanan “Kara Çiglik” adli belgesel romanin konusu, Istanbul’da baslayip yine bu kentte bitiyor. Romanda, Kongo’nun bagimsizligi ve özgürlügü için savasan ve korkunç bir biçimde öldürülen Lumumba ve arkadaslarinin yasadigi olaylar anlatiliyor.

Aydogan Vatandas’in “Apokrifal: Kayip Kitap, Ergenekon ve Bir Cinayetin Anatomisi” adli kitabi da Timas Yayinlari tarafindan yayimlandi. Aziz Barnabas’in incilinin 1981 yilinda Hakkari’de köylüler tarafindan bir magarada bulunmasi ile baslayan roman, söz konusu incilin 4 nüshasi pesinde yasanan ilginç çekismeleri konu aliyor.

Anadili Arnavutça, egitim dili Makedonca olan yazar Luan Starova’nin, merkezinde Osmanli kadi sicillerinin bulundugu “Kül Kalesi” adli kitabi Yapi Kredi Yayinlari’ndan çikti.

Romanda, Osmanli’nin 16. yüzyildan 19. yüzyila kadar olan dönemdeki Osmanli mahkeme sicillerinin Manastir kentinde ortaya çikarilmasiyla siciller üzerinde çalismakla görevlendirilen roman kahramani Baba’nin yasadiklari anlatiliyor. Baba için siciller, Balkan halklarinin ortak hazinesidir, çünkü siciller olmadan her Balkan ulusunun kimligi büyük bir muamma olarak kalmaktadir.

DIGER KITAPLAR
Resit Ülker’in yayina hazirladigi “Atatürk’ün Gizlenen Bursa Nutku” Nokta Yayinlari, Türk Musevi Cemaati Onursal Baskani Bensiyon Pinto’nun anilarini kaleme aldigi “Anlatmasam Olmazdi”, Rusen Çakir’in “Mahalle Baskisi”, Metin Heper’in “Devlet ve Kürtler” ile Özcan Yüksek’in “Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair” Dogan Kitap tarafindan, Bülent Ruscuklu’nun “Demokrat Parti’den 12 Eylül’e” Alfa Basim Yayim Dagitim, Abdurrahman Sarkavi’nin “Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed” Profil Yayincilik tarafindan yayimlandi.

Bu hafta okurla bulusan diger kitaplar arasinda, Can Yayinlari’ndan yayimlanan Lawrence Durrell’in “Mekan Ruhu Akdeniz Yazilari” ve Sezer Ates Ayvaz’in “Aynalarda Yaz” da yer aliyor.

Ntv

YaLnizLigim bir çigLikti Hepiniz mi Sagirdiniz..!
Yukarı Bu Mesajdan Şikayetçiyim.!

Sayfalar : [ 1 ]

Forumdaki konulara cevap yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ana Sayfa    Foto Galeri    Ziyaretçi Defteri    Iletisim