Günvakti Köyü
 Ana Sayfa
 Günvakti Köyü
 Günvakti Gençlik
 Köyümüzün Tarihçesi
 Askerlerimiz
 Hava Durumu
 Merkez Köy Imami
 Köy Muhtari
 Kavakça Mh. Imami
 ILETISIM
Günvakti Köyü Derneği
 YÖNETIM KURULU
 Tüzügümüz
 Dernek Faaliyetleri
 Etkinliklerimiz
İnteraktif Bölümler
 Resim Galerisi
 Video Galerisi
 Konuk Defteri
 Forum
 Link Panosu
 Üyelerimiz
 Firma Rehberi
Üyelik Sistemi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla   
Üye Ol - Sifremi Unuttum
Ad :
Email :
Mesajınız :
  kadir karaman
  Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimde   ......
  kadir karaman
   Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimd   ......
  kadir karaman
  HAYIRLI CUMALAR   ......

Şu An 12:56:12 AM - 9/20/2024
Forum Ana Sayfa » E-Kitap.. » Son Açılan Konular » Son Cevaplanan Konular
Bölüm Hakemleri :
YazanMesaj
seyda
[ÇöL Çiçegi]

Kayıt Tarihi : 9/6/2008 1
Yer : Istanbul
   39707
Ahmet Ümit Kitaplari (Polisiye sevenlere özellikle tavsiye edilir)
Forumdaki konuları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Ahmet Ümit - Ninatta'nin Bilezigi

Bir Hitit Destani…
Anadolu’daki ilk büyük devlet: Hititler.
Yeryüzündeki ilk büyük savas: Kades.
Kades’e giden sevgilisini 3 300 yildir bekleyen Hititli bir kadin: Ninatta.
Yarida kalan bir sevda: Ninatta ve Nuvanza…
Ahmet Ümit’ten Yine Çok Farkli, Yine Çok Çarpici Bir Epik Roman
(Arka Kapak)
Ey, yillarin ötesinden gelecek yabanci.
Ey, beni Nuvanza’ya götürecek kisi.
Ey, Nuvanza’yi beni getirecek kisi.
Simdi söyle bana, sahiden geldin mi?
Yazdiklarimi okudun mu?
Sahiden on iki ayri kentte gömülü,
On iki ayri kente gittin mi?
On iki ayri bilezigi buldun mu?
On iki ayri bilezigi bizi birlestirmek için topladin mi?
Sahiden beni Nuvanza’ya götürecek misin?
Nuvanza’yi bana getirecek misin?
Yoksa Nuvanza bosuna mi yaptirdi on iki bilezigi,
Yoksa Nuvanza bosuna mi sakladi on iki ayri kente,
Yoksa sen, yabanci, yok sen yok musun?
Yoksa bosuna mi geçti bekleyisim?
Yoksa bosuna mi geçti benim ömrüm?
Yoksa ben Nuvanza’yi bosuna mi sevdim?
Yoksa ben…
(Kitabin Içinden)
Ahmet Ümit
Dogan Kitapçilik
112 sayfa

Link: http://rapidshare.com/files/38836234/Ahmet_umit_Ninattanin_Bilezigi.rar.html>

Ahmet Ümit - Beyoglu Rapsodisi (EN GÜZEL KITABI)

Üç arkadasin hikâyesi bu. Biraz da Beyoglugnun hikâyesi. Beyoglugnun karmasasinin, kalabaliklarin arasina gizlenen sirlarin hikâyesi. Sokaklarin, binalarin, bildigimiz bilmedigimiz köselerin, ama en çok insanlarin hikâyesi. Çocukluktan baslayan, mekâni yine Beyoglu olan bir dostlugun bugünü anlatiliyor Beyoglu Rapsodisi’nde. Üç farkli kisiligin, üç farkli yasam tarzinin birlestigi bir nokta bu dostluk. Önce onlari taniyoruz, hayatlarina tanik oluyoruz. Saniyoruz ki, hersey hep böyle dogal gidecek. Saniyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotograf sergisi hayatlarini degistiriyor. Önce bir kadin giriyor bu üçlünün arasina, bir Rus.
Sonra cinayet fikri hayatlarinin bir parçasi oluyor.
Sorusturmalar, sorular… Ve sirlar geliyor ardindan. Ahmet Ümit bu son romaninda polisiye gerilim edebiyatinin
sinirlarini asmayi deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yani sira ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine düsündürüyor. Ahmet Ümit�ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kirikligina ugratmayacak, ama yazarin daha genis sularda da keyfince yelken açtigini kanitlayan bir kitap Beyoglu Rapsodisi. Adim adim Beyoglu ve her yönüyle insan var bu romanda.
(Arka Kapak)
Ahmet Ümit
Dogan Kitapçilik
390 sayfa

LINK:
http://rapidshare.com/files/10803152/beyo__287_lu_rapsodisi_Ahmet_uemit.rar.html>

Ahmet Ümit - Patasana (BEYOGLU RAPSODISINDEN SONRA EN GÜZEL KITABI)

“Patasana, özlemimi bir ölçüde gideriyor. Bu tür bir romanin da edebiyat olabilecegini kanitliyor. Sadece keyifle degil, merakla da okunuyor. Yeni ilgi alanlari yaratiyor insanda. Ben, kendi adima, Patasana’dan sonra Hititlerle ilgili baska seyler okuma istegini de duydum.”
-Ülkü Tamer, Radikal-
“Bir kitap okudum, polisiyeye bakisim degisti! Ben ki polisiye sevmez, okumayi reddederdim, Patasana’yla birlikte, acaba böyle baska kitaplar var midir sorusuna geldim, kendi iradem, kendi begenimle, kendi tavrima ters düserek! Ahmet Ümit’in son romani Patasana, polisiye severler kadar sevmezleri de çekiyor kendine.”
-Filiz Aygündüz, Milliyet-
Bir cografyanin kanli gelenegi anlatiliyor Patasana’da. Anadolu’nun güneydogusunda bugün yasananlar ile üç bin yil önce yasananlar paralel bir biçimde gözler önüne seriliyor. Poe’nun öykülerindeki gizem, Christie’nin romanlarindaki klostrofobik ortam, Anadolu günesinin parlak isigi altinda birleserek etkileyici yeni bir biçime bürünüyor. Patasana trajik öykülerle dolu bir kitap, ama asla karamsar degil. Tüm iyi romanlarda oldugu gibi, Patasana’da da bilgelik, belirsizligin üzerinde yükseliyor.
(Arka Kapak)
Ahmet Ümit
Dogan Kitapçilik
402 sayfa

LINK:
http://rapidshare.com/files/38837313/Patasana-Ahmet_Umit.rar.html>

Ahmet Ümit - Kukla

Yayinevi : Dogan Kitapçilik
Dizisi : Roman Dizisi
Yazari : Ahmet ÜMIT

“Kukla, Türkiye’de bu türde yayimlanan romanlar içinde; gerek islenisi, gerek kurgusu, gerek kisiliklerin yaratilmasi, gerekse de Türkçesinin güzelligiyle birinci sinif bir yapit degerlendirmesini hak ediyor.”
- Vedat Günyol, Cumhuriyet
“Susurluk öyle karanlik bir hikaye ki, basi sorun görünmüyor, çektiginiz her parçasi elinizde kaliyor, fantastik bir romanin gün yüzü görmemis canavari gibi eli kolu her yere uzaniyor. Bu hikayeyi sikica paketleyip romana yatirmak, bu ülke için yapilmasi gerek en büyük iyiliklerdendir.”
- Sebnem Isigüzel, Milliyet-

LINK:
http://rapidshare.com/files/39739811/Kukla-Ahmet_Umit.rar>

Ahmet Ümit - Sis ve Gece

Dizisi : Polisiye Dizisi

“Yazarinin Türkçe tutkunu, Türkçe vurgunu kisiligiyle, esine az rastlanir bir ustalikla kotardigi bu roman, bugüne dek polisiye roman konusunda esine rastlanmadik bir beceri ve basari abidesidir.”
Vedat Günyol, Cumhuriyet Kitap
“Ahmet Ümit’in sürükleyici bir anlatimi var. Romanin en basarili yani bu. Ve bu, bir polisiye roman için çok önemli. Bu bakimdan Ahmet Ümit’in polisiye romanda yolu açik görünüyor.”
Fethi Naci, Yeni Yüzyil

LINK:
http://rapidshare.com/files/39741688/Sis_ve_Gece-Ahmet_Umit.rar>

Ahmet Ümit - Kar Kokusu

Dizisi : Türk Edebiyati Dizisi

“Ahmet Ümit’in Sis ve Gece’si de gerilim ve sürükleyicilik açisindan bir ilk deneme olarak toplamisti. Bu ikinci yapitinda (Kar Kokusu) da gerilim ve sürükleyicilik açisindan yazarin daha üst düzeyde bir basariya ulastigini söyleyebiliriz.”
- Orhan Duru, Yeni Yüzyil
“Ahmet Ümit’in Kar Kokusu adli nefis polisiye romaninda 1980′leri, Moskova’da egitim gören TKP’li Türk gençlerinin gözüyle yasadik. Unutulmaz portrelerdi hepsi. Üstelik Orhan Pamuk’u aratmayacak bir Dog-Bati ve zihniyetlerin çatismasiyla, bir felsefi arka planla islenmisti bu ilginç cinayet öyküsü.”
- Nilüfer Kuyas, Milliyet
“Kar Kokusu’nun girisinde karin kokusunu ve sesini duymayan okur oldugunu sanmam. Gerilim ve atmosfer yaratma, kurgulama mükemmel.”
- Suna Kiliç, Virgül-

LINK:
http://rapidshare.com/files/39738922/Kar_Kokusu-Ahmet_Umit.rar

YaLnizLigim bir çigLikti Hepiniz mi Sagirdiniz..!
Yukarı Bu Konudan Şikayetçiyim.!

seyda
[ÇöL Çiçegi]

Kayıt Tarihi : 9/6/2008 1
Yer : Istanbul
   9/16/2008 10:50:52 AM  
Forumdaki mesajları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Rapidshareden dosya indirmek !
RAPID'DEN DOSYA NASIL INDIRILIR???

***Öncelikle indirmek istediginiz dosyanin rapidshare linkini seçerek kopyalayin yada tiklayarak açilmasini saglayin:

***Açilan sayfayi asagi dogru kaydirin ve üzerinde "Free" yazan butona tiklayin.

***Açilan yeni sayfada geri sayan bir sayaç göreceksiniz. Bu sürenin bitmesini beklemelisiniz.

***Süre doldugunda, sayacin bulundugu yerde, içinde renkli sayi ve rakamlar olan bir resim görünecek.

***Bu resimde gördüklerinizi, resmin yanindaki kutuya yazin ve yanindaki butona tiklayin.

***Bu butonun üzerinde "Download from ..............." seklinde bir yazi vardir.

***Bu butona tikladiginizda dosya indirme islemine baslayabilirsiniz.

Not: Rapidden dosya indirme'de sinir vardir...

Peki bu sinir asilabilir mi?

Tabii ki...

Tüm Explorer sayfalarini kapatalim...

Modeminizin fisini çekin, bir explorer sayfasi açip, Explorer 'in internet seçeneklerinden tüm bilgileri silin...

Yani Internet Temp klasörünü bosaltin...

Fisi takin... Tekrar indirmeye baslayin...

(Her zaman yapmanizi tavsiye etmem)

YaLnizLigim bir çigLikti Hepiniz mi Sagirdiniz..!
Yukarı Bu Mesajdan Şikayetçiyim.!

Sayfalar : [ 1 ]

Forumdaki konulara cevap yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ana Sayfa    Foto Galeri    Ziyaretçi Defteri    Iletisim