Günvakti Köyü
 Ana Sayfa
 Günvakti Köyü
 Günvakti Gençlik
 Köyümüzün Tarihçesi
 Askerlerimiz
 Hava Durumu
 Merkez Köy Imami
 Köy Muhtari
 Kavakça Mh. Imami
 ILETISIM
Günvakti Köyü Derneği
 YÖNETIM KURULU
 Tüzügümüz
 Dernek Faaliyetleri
 Etkinliklerimiz
İnteraktif Bölümler
 Resim Galerisi
 Video Galerisi
 Konuk Defteri
 Forum
 Link Panosu
 Üyelerimiz
 Firma Rehberi
Üyelik Sistemi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla   
Üye Ol - Sifremi Unuttum
Ad :
Email :
Mesajınız :
  kadir karaman
  Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimde   ......
  kadir karaman
   Tüm Islam Aleminin hemserilerimin ve dostlarimin Cuma günü mübarek olsun hayirli cumalar.hayirli bol kazançlar dilerim saglikli huzur içimd   ......
  kadir karaman
  HAYIRLI CUMALAR   ......

Şu An 2:52:47 AM - 9/20/2024
Forum Ana Sayfa » » Son Açılan Konular » Son Cevaplanan Konular
Bölüm Hakemleri :
YazanMesaj
CoSKun
[Her Daim (+)]

Kayıt Tarihi : 11/29/2007
Yer : Her Yer
   39702
Peygamberimizin mektubu bulundu
Forumdaki konuları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

Hz. Muhammed’in Kipt Kavmi’nin reisi Mukavkis’a gönderdigi Islam’a davet mektubu, Topkapi Sarayi’nda sergilenmeye baslandi.

Saraydaki restorasyon çalismalari sirasinda zarar gördügü iddia edilen mektup ve diger kutsal emanetlerin bir metre yakinina kimse yaklastirilmiyor.

Topkapi Sarayi’ndaki restorasyon sirasinda Hz. Muhammed’in ceylan derisine yazdigi mektubun zarar gördügü ve Ramazan’da bile sergilenmedigi haberi üzerine kutsal emanet hafta basinda sergiye açildi.

Önceki uygulamalarin aksine, kutsal emanetin etrafi güvenlik kordonu altina alindi. Ziyaretçilerin mektup ve yaninda bulunan diger emanetlere bir metrenin altinda yaklasmalari engellendi. Mektubun, restorasyon öncesine göre biraz daha yiprandigi da Topkapi Sarayi Müzesi’ne giden ziyaretçilerin gözünden kaçmadi.

BELIRLI GÜNLERDE ZIYARET

Kültür ve Turizm Bakanligi da Topkapi Sarayi Müzesi yetkililerinin bilgi vermekten kaçindigi Hz. Peygamber’in gizlenen mektubuyla ilgili yazili bir açiklama yapti. Peygamber Efendimiz’in ceylan derisine yazdigi mektubun zarar gördügü iddialarini 8 ay önce “Ramazan’da sergilenecek” diye yanitlayan bakanlik, yeni bir açiklama yapti.

Bakanligin açiklamasinda “Topkapi Sarayi Müzesi Mukaddes Emanetler Dairesi’nde, Hz. Osman’in Kuran- i Kerim’i ve Hz. Peygamber’in Kipt Kavmi’nin Reisi Mukavkis’a göndermis oldugu Islam’a davet mektubu her yil Ramazan ayinda belli bir süre teshire konulmaktadir” denildi.

OSMANLI GELENEGI

Osmanli döneminde, Hz. Osman’in Kur’an-i Kerim’i, Hz. Peygamber’in Mektubu ve Sakal-i Seriflerin, her yil Ramazan ayinin 15. günü saray halki ve devlet erkani tarafindan Padisah nezaretinde ziyaret edildigini hatirlatan bakanlik, bunun zamanla gelenege dönüstügünü kaydetti.

Bakanlik, “Osmanli Padisahlari tarafindan titizlikle uygulanan bu gelenek, Saray’in müze olarak faaliyet göstermeye basladigi 1924 yilindan itibaren devam ettirilerek, eserler sadece Ramazan ayinin belirli günlerinde teshire konulmaya baslanmistir” dedi. Kagit ve deri malzemeden olusan eserlerin uzun süre teshir edilerek zarar görmesinin engellendiginin dile getirildigi açiklamada, eserlerin her yil Ramazan ayinda teshir edildigi, Ramazan Bayrami’nin ardindan yeniden mahfazalarinda koruma altina alindiklari kaydedildi.

bugün

Yukarı coshyilmaz@hotmail.com Bu Konudan Şikayetçiyim.!

_AnArchy_1903
[BESIKTASK]

Kayıt Tarihi : 11/29/2007
Yer : ISTANBUL
   9/11/2008 2:51:47 PM  
Forumdaki mesajları normal okuyabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.

tesekkur çoskun kardes gidip gormek lazim merak ediyorum.........

KANLARIMIZ KIZILAYA,ORGANLARIMIZ FENERE HELAL OLSUN:=)...ÇARSI...HERKEZE NASIP OLMAZ BESIKTASLILIK...........
Yukarı Bu Mesajdan Şikayetçiyim.!
  seyda
[ÇöL Çiçegi]

Kayıt Tarihi : 9/6/2008 1
Yer : Istanbul
   9/12/2008 8:58:31 AM  

Ramazan bitmeden gidip görmem gerek ama bütün haftasonlarim dolu :((((( umarim ramazandan sonrada sergilenir gerçi daha önce 3-4 kere gittim hiç rastlamadim çok merak ettim simdi

YaLnizLigim bir çigLikti Hepiniz mi Sagirdiniz..!
  seyda
[ÇöL Çiçegi]

Kayıt Tarihi : 9/6/2008 1
Yer : Istanbul
   9/12/2008 8:59:30 AM  

Bu arada paylasim için tsk CoSKun bence çok önemli bir haber bu

YaLnizLigim bir çigLikti Hepiniz mi Sagirdiniz..!

Sayfalar : [ 1 ]

Forumdaki konulara cevap yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ana Sayfa    Foto Galeri    Ziyaretçi Defteri    Iletisim